+98 919 814 75 66 +98 21 77 153 087پمپ تزریق یا دوزینگ پمپ

دوزینگ پمپ ها پمپ هایی هستند که جهت افزودن موادی خاص به مواد دیگر در پریود زمانی مشخص و یا درصورت سنس تعریف شده عمل میکنند

برای مثال جهت تزریق کلر و یا آب ژاول به استخری نیازمند یک پریود زمانی مرتب بوده یا چنانچه میزان کلر موجود در استخر کم شده پمپ بصورت خود کار محلول را وارد سیستم میکند

دوزینگ پمپ ها به دو صورت آنالوگ و دیجیتال موجود می باشند

پمپ تزریق آنالوگ 5 بار فشار دوزینگ پمپ دیجیتال

 پمپ تزریق 5 بار فشار 5 لیتر در دقیقه

آنالوگ -آنتک ترکیه

 پمپ تزریق 7 بار فشار 5 لیتر در دقیقه

آنالوگ -آنتک ترکیه

 پمپ تزریق 7 بار فشار 5 لیتر در دقیقه

دیجیتال - آنتک ترکیه

 

محدوده دبی و فشار

دوزینگ پمپ ها عموماً برای دبی های پایین مورد استفاده قرار می گیرند. ماکزیمم دبی هر پمپ با توجه به نسبت گیربکس، قطر پیستون و دور الکتروموتور تعیین می شود. معمولاً در محدوده دقیق دستگاه، حداقل دبی از 4ر0 گالون در ساعت یا 5ر1 لیتر بر ساعت شروع می شود و بزرگترین دوزینگ پمپ ها عموماً بیش از 2500 گالون بر ساعت یا 9500 لیتر بر ساعت دبی تولید نمی کنند.

ماکزیمم فشار این پمپ ها تا PSI 30،000 یا Bar  2000 بار گزارش شده است. اگر چه ممکن است بعضی سازنده ها بسته به نیاز مشتری با فشارهای بالاتر نیز تولید کرده باشند.

 

 

تجهیزات جانبی دوزینگ پمپ ها

عملکرد صحیح سیستم پمپهای دوزینگ وابسته به انتخاب صحیح تجهیزات جانبی می باشد. در زیر به متداولترین تجهیزات جانبی این پمپ ها اشاره می شود.

 شیرهای ایمنی Safety Relief Valves

بیشتر سیستم های لوله کشی نیازمند شیرهای ایمنی برای محافظت از لوله ها در هنگام افزایش فشار غیر مجاز می باشد. اگرچه پمپ های دوزینگ شیر ایمنی برای محافظت از خود دارند، اما جهت محافظت لوله ها، کماکان نیاز به شیر ایمنی وجود دارد.

 شیرهای Back Pressure

از آنجا که پمپ های مترینگ باید دوز صحیحی از سیال را پمپاژ نمایند، در حالاتی که اختلاف فشار خط رانش و مکش کمتر از 5ر1 بار باشد، استفاده از این شیر توصیه می شود. این شیر باعث می شود دبی ناخواسته از پمپ به خاطر فشار کم خط رانش جریان نیابد.

 تعدیل کننده های پالس جریان Pulsation Dampeners

حرکت رفت و برگشتی پمپ های دوزینگ سبب می شود جریان خروجی به صورت پالسی باشد. این تعدیل کننده ها تا 90 درصد پالس را از بین می برند. معمولاً این دستگاه تا فشار 60 بار تولید می شود .

 

 ستون کالیبراسیون

اگرچه هنگامی که پمپی از کارخانه سازنده خریداری می شود، مشخصه های دبی و فشار آن قبلاً کالیبره می شود. اما هر چند وقت یکبار نیاز است پمپ در حال کار مجدداً تست و کالیبر گردد تا اطمینان حاصل شود دبی مورد نظر تأمین می شود

 ارتباط با ما

جهت ارتباط با ما میتوانید از راه های زیر استفاده نمایید

    

آدرس فروشگاه ۱

خیابان سعدی پاساژ سعدی جدید ‍‍‍پلاک 17

شماره تماس - ۳ خط ویژه

+98 21 771 530 87

شماره همراه

+98 9198147566

Your message has been sent. Thank you!