+98 919 814 75 66 +98 21 77 153 087


 

سرویس و نگهداری کمپرسور باد

 

ما چگونه متوجه میشویم سپریتور کثیف و یا خراب شده است؟

- با بررسی مقدار فشار بین باد خروجی و فشار رسیور سپیتور اگر مقدار اختلاف تا 1 بار افزایش یافته باشد نتیجه میگیریم منفذهای سپریتور بسته شده بنابراین باید سپریتور تعویض گردد

- اگر در باد تولیدی کمپرسور روغن بیش از حد دیده شود در این صورت منفذهای سپریتور پاره شده و این عمل باعث پس زدن روغن در سیستم می شود و در این صورت امکان کاهش روغن درسیستم دیده میشود

*-اگر کمپرسور تولید باد نکند علت از چی میتواند باشد؟

- ویسکوزیته روغن بررسی گردد - فیلتر ورودی هوا کثیف باشد - سپریتور کثسیف باشد

- ماردون و یا مارپیچ تولید باد گشاد کرده باشد

- لود آنلود در زمان مورد نیاز باز نمیشود که ممکن است شیر سلونوئید مسیر لود آنلود خراب و یا کیپ شده باشد ممکن است تسمه شل باشد و واحد در زمان زیر بار بودن در جای خود درجا بزند و موارد دیگر همواره هنگام بهره برداری از کمپرسورها و بدون توجه به نوع آن تعداد زیادی از قطعات فلزی بر روی یکدیگر حرکت لغزشی داشته و اگر سطوحی که در تماس با یکدیگر بوده و بر روی هم می لغزند، فاقد لایه ای از روغن باشند ، قطعات به سرعت سائیده شده و غیر قابل مصرف می گردند.

در هر جا که سطوح در تماس با یکدیگر دارای حرکت نسبی باشند، روانکاری نقش مهمی در انجام حرکت به نحو صحیح، تداوم بهره برداری و اقتصادی کردن عملکرد ماشین ایفاء می کند. با بهره گیری مؤثر از روانکاری در ماشین آلات صنعتی، از جمله کمپرسورها، انتخاب مناسب روانساز مورد استفاده در آن: * انرژی مورد نیاز برای راه اندازی و بهره برداری از کمپرسور کاهش می یابد.

* از سائیدگی و فرسایش زودرس قطعات متحرک جلوگیری به عمل می آید. * دمای گاز مورد تراکم برای نسبت تراکم معین، کاهش خواهد یافت.

* آب بندکردن لقی بین دو حلزونی، افزایش راندمان حجمی کمپرسور را بدنبال خواهد داشت.

* از میزان سر و صدا در کمپرسور کاسته خواهد شد. * عمر مفید کمپرسور افزایش خواهد یافت.

* در هزینه های تعمیر و نگهداری کمپرسور صرفه جوئی خواهد شد.

* قابلیت اعتماد (Reliability) کمپرسور افزایش خواهد یافت. برای نیل به اهداف فوق باید موارد زیر مورد توجه قرار گیرد:

الف: انتخاب روانساز مناسب.

ب: انتخاب روش مناسب برای روانکاری.

ج: استفاده صحیح از روغن روانساز از نظر دبی و فشار.

د: رعایت زمان کارکرد مناسب برای روغن مورد استفاده.

نقش و اهمیت روانسازها آنچنان مشهود است که می توان ادعا کرد ماشین آلات صنعتی و از جمله کمپرسورها بر روی لایه نازکی از روانساز در حرکت بوده و بدون حضور این ماده حیاتی حرکت در صنعت متوقف می گردد.

رعایت نکات ذکرشده در بالا ضمن کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و توقفات کمپرسور می تواند در کاهش انرژی مصرفی و افزایش کارآئی و قابلیت اعتماد آن نقش تعیین کننده ای را ایفاء نماید.

امروزه سعی بر این است که حتی الامکان کمپرسورها را با سرعت بیشتری مورد بهره برداری قرار داده تا به ازاء ظرفیت معین، ابعاد کمپرسور کاهش یابد. بدیهی است این امر اهمیت روانکاری مناسب کمپرسور را چند برابر می کند.

به عنوان مثال سیستم روانکاری گیربکس افزایش دهنده سرعت در کمپرسورهای گریز از مرکز باید قادر باشد گیربکس را که در سرعت ٣٠٠٠٠ تا ۵٠٠٠٠ دور دردقیقه کار می کند، به نحو مطلوب روانکاری نماید.

 
 


ارتباط با ما

جهت ارتباط با ما میتوانید از راه های زیر استفاده نمایید

    

آدرس فروشگاه ۱

خیابان سعدی پاساژ سعدی جدید ‍‍‍پلاک 17

شماره تماس - ۳ خط ویژه

+98 21 771 530 87

شماره همراه

+98 9198147566

Your message has been sent. Thank you!